Wieloletnią współpracę z Wojskową Akadademią Techniczną w Warszawie, rozpoczęlismy w 2016 r. 

Podpisane wkrótce Porozumienie (2017r.) a nastepnie Umowa o współpracy (2018r) zaowocowały opracowaniem uniwersalnego schronu tak zwanego "podwójnego przeznaczenia". To określenie oznacza, że zaprojektowany schron cywilny spełnia wszystkie wymagania stawiane tego typu obiektom przez armię według standartów NATO.

Co ważne, schron od poczatku był projektowany w taki sposób, aby spełniać wszystkie kryteria prawdziwego schronu, a nie ukrycia.

Wspólny projekt schronu modułowego został  zgłoszony do Urzędu Patentowego w celu objęcia go ochroną prawną, a w 2018 roku uzyskalismy wraz z Wojskową Akademią Techniczną świadectwo ochronne Urzędu Patentowego RP.

W grudniu 2022 odbyła się w Warszawie uroczystość przyznania naszej spółce wyłącznej licencji bez ograniczeń terytorialnych, na okres 20 lat. Licencja umożliwia komercyjną sprzedaż w zakresie oferowania klientom cywilnym żelbetowych schronów modułowych zarówno w kraju jak i zagranicą. 

W poniedziałek 7.10.2024 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Na zaproszenie Rektora WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysława Wachulaka braliśmy udział w uroczystości, na którą przybyło wielu znakomitych gości, w tym generałowie oraz dowódcy różnych rodzajów sił zbrojnych RP, z których większość jest absolwentami WAT.

W trakcie uroczystości uhonorowany został podporucznik mgr. inż. Maciej Czerski, za pracę dyplomową pt. "Konstrukcja małego schronu dla potrzeb obronnych". Jesteśmy dumni, ponieważ ta praca naukowa bazująca na naszym schronie modułowym podwójnego przeznaczenia wykazała znakomite parametry ochrony balistycznej, m.in. przed ostrzałem z ciężkiej artylerii oraz obciążenia dynamicznego z przejazdu czołgu Abrams nad schronem.

Ze swojej strony wręczyliśmy inż. Czerskiemu pamiątkowy dyplom uznania oraz nagrodę finansową, co zostało ciepło przyjęte nie tylko przez zdolnego inżyniera, ale również przez zgromadzonych na sali gości oraz kierownictwo Wojskowej Akademii Technicznej.

Obecnie współpraca z WAT obejmuje bardzo szerokie spektrum działań, od schronów cywilnych po rozwiązania dla armii oraz specjalistyczne opracowania dla firm z wielu sektorów obronności jak i instytucji budżetowych.