O zastosowaniu schronów przydomowych już pisaliśmy. Warto przemyśleć jego budowę, jeżeli chcemy spać spokojnie i mieć poczucie, że w razie konfliktu zbrojnego lub klęski żywiołowej będziemy mogli ukryć się wraz z rodziną w bezpiecznym miejscu. We współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie projektujemy oraz budujemy schrony modułowe, oferując dwa typy wariantów. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Schron modułowy w wersji podstawowej

Schron modułowy w wersji podstawowej jest przeznaczony do ochrony czteroosobowej rodziny przez trzy doby. Podczas projektowania schronu zostały uwzględnione różne zagrożenia, np. epidemia koronowirusa. Współczesne technologie pozwalają na wykorzystanie materiałów kompozytowych o lżejszej konstrukcji, a więc i łatwiejszym montażu oraz transporcie.  

Pierwszy prototyp podstawowego schronu przydomowego z żelbetonu liczy 25 m kw. Schron ten można zainstalować na wskazanej działce. Obiekt zapewnia ochronę przed katastrofami naturalnymi i cywilizacyjnymi różnego rodzaju. Schron ma odporność zarówno napadową, jak i balistyczną. Schron modułowy zakłada możliwość rozbudowania oraz kształtowania przestrzeni zgodnie z preferencjami właściciela. Może on zadecydować o rodzaju udogodnień, które miałyby się znaleźć we wnętrzu. W modelu podstawowym przewidziano:

  • wspólną przestrzeń sypialnianą, 
  • toaletę z prysznicem, 
  • aneks kuchenny,
  • część techniczną. 

Schron modułowy w wersji standard plus

W schronie modułowym w wersji standard plus znaleźć można szereg dodatkowych instalacji i systemów. Pozwalają one na całkowite oraz hermetyczne odcięcie schronu od warunków zewnętrznych. Ten wariant schronu będzie stanowił ochronę przed zagrożeniami i skażeniami radioaktywnymi, biologicznymi, czy chemicznymi. Właściciel obiektu ma możliwość monitorowania oraz zdalnego zarządzania schronem za pomocą… swojego telefonu. Dzięki modułowej strukturze możemy w dowolny sposób konfigurować przestrzeń. Na życzenie klienta schron może zostać wzbogacony o saunę, okna i wiele innych udogodnień, zwiększających komfort użytkowania schronu.